Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanic'a profesjonaliści ......
..... Jaka jest moja twórczość? taka sobie - robię tak jak potrafię, robię z tego co mam pod ręką, robię dla własnej przyjemności, robię by innym sprawić przyjemność, robię kiedy chcę, kiedy mam taką potrzebę ... nie robię niczego na ,,siłę,, bo z przymusu mi nie wychodzi ... robię tak jak czuję ......

,,WYSZŁO TROCHĘ INACZEJ NIŻ MYŚLAŁEM ALE ZAWSZE WYSZŁO.,,

(A.A. Milne - ,,Kubuś Puchatek,,)

czwartek, 9 sierpnia 2012

150.,,Ja się zastrzelę,, wpis nr.5 ,,Kolor,, ...

Fragment lekcji 5-tej z projektu na ScrapCraft przetłumaczonej z języka rosyjskiego (Ruth pisze w języku hiszpańskim i rosyjskim):

... W tym tygodniu będziemy pracować z PanPastelyu: bardzo miękkie pastelowe kolory i odcienie, jest pan gama pastelowych kolorach są bardzo miękkie, wypełnione pigmentów bez zanieczyszczeń, co czyni pan bardzo miękkiej pastelowy efekt. Pastele Pan może być mieszany z farbami, miękkie pastelowe kredki, węgiel, ołówek, akwarela, itp., bez rozpieszczanie ją ...


No i co? Domyślać się muszę o co chodzi ... dobrze, że jest filmik instruktażowy.  Z początku mnie to ,,dołowało,, że nie wszystko rozumiem ale wrzuciłam na luz, robię ,,na podstawie,, trzymając się lekcji na ile to możliwe ale po swojemu:)


Na stanie miałam tylko kredki pastelowe i kredę kolorową ... choć twarda jakaś to jej użyłam.
Już początek przyjemnie się zapowiadał. Z pokrytych kolorem kawałków tego co w domu mamy  (fragmenty gazety, stronka ze starej książki, kawałek tkaniny, serwetki papierowe, szara koperta, itp.) zaczęło się układanie, dopasowywanie, klejenie .....


Jako że wklejam kartki z dużego bloku do starego zeszytu a stary zeszyt jest tak stary, że jego kartki są lichutkie to jak widać na zdjęciu robią się pagórki, fale i bruzdy jakieś od mokrego kleju i farb. Trudno, tak to musi zostać.
Gotowy wpis wygląda przyjemnie tym razem ... nie jest przeładowany no i to co chciałam przekazać w skrócie jest ..... chyba mi się udało:)


Kilka zbliżeń .....


Jak kolaż z kwadracików i prostokącików był suchy potraktowałam całość lakierem stąd ten połysk (użyłam lakieru do włosów). Główny element pracy - postać przykleiłam do folii samoprzylepnej ale nie usuwałam jej (miał być tylko wizerunek na folii) ... żal mi było tego zdjęcia (z ulotki reklamującej coś artystycznego wycięłam).

Fakt, że nie mam profesjonalnych narzędzi a media są chwilowo poza moim zasięgiem wcale mnie nie zniechęca. Używam tego co pod ręką, tego co mam na stanie dokupując od czasu do czasu coś z profesjonalnych.

I jeszcze malutkie wyjaśnienie ...ZMARNOWAŁAM SZANSĘ bo stchórzyłam i nie zdawałam na ASP ....... stchórzyłam bo zetknęłam się w pracowni Olgierda Bierwiaczonka (u którego przed egzaminami braliśmy korepetycje z rysunku) z pewnymi siebie młodymi ,,artystami,,.
Wystraszona gąska z prowincji stchórzyła a oni po prostu tylko sprawiali wrażenie ... teraz to wiem .... c'est la vie:)

18 komentarzy:

 1. It's cool :)! I like your pictures on the page, super :)! Thanks for visiting my blog, Irene

  OdpowiedzUsuń
 2. Прекрасная страничка, Данка! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. удачно подобрана женщина с кистью! очень круто! мне понравилось!

  OdpowiedzUsuń
 4. Very original, I love the detail of the photo with the girl painting!
  ptnts xo

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka piękna strona! I tak masz blog ciekawe! bardzo lubiłem stronę z lawendą! Dzięki za pomysł! (Przepraszam, jeśli nie bardzo kompetentnie pisać!)

  OdpowiedzUsuń
 6. Какая интересная и позитивная страничка!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Понравилось! Тётенка прям по страничке кисточкой поводила!

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ładna strona!Wiele spektakularnych kolorów i tła! Wielki tekstury! Bardzo mi się podobało!

  OdpowiedzUsuń
 9. Классный разворот, очень понравился прием с кисточкой!

  OdpowiedzUsuń
 10. Oj Danusiu, ale wiesz jeszcze sporo szans przed Tobą! Musze CI powiedziec, że jak na brak "profesjonalnych mediów" cały Twoj zeszyt robi wrażenie1

  OdpowiedzUsuń
 11. Danusiu cudnie, nie ważne, że są fale i bruzdy (nie da się tego uniknąć!) - ważne jest wyrażanie siebie i to zrobiłaś w 100%. prawdziwe art-żurnalowanie!

  OdpowiedzUsuń
 12. Данка, заходи за наградкой http://krunia.blogspot.com/2012/08/blog-post_10.html

  OdpowiedzUsuń
 13. muy bonito el fondo y la transferencia de la pintora me encanta

  OdpowiedzUsuń
 14. Солнечная, живая, очень понравилась!

  OdpowiedzUsuń
 15. Dziękuję!!! Ten wpis to mój ulubiony:) Cieszę się, że mimo braku tego czy owego (właściwie to prawie wszystkiego) udaje mi się coś tam ,,stworzyć,,. A bruzdami i fałdkami już się nie przejmuję ..... tylko grubość i ciężar kartek mnie zaczyna martwić bo moja ulubiona okładka zaczyna powoli pękać.
  Dziękuję za wszystkie komentarze ... dodają mi skrzydeł!:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz ... cieszę się, że czasami mnie odwiedzasz ... wybacz jeżeli nie odpowiem od razu ... nie wyrabiam ostatnio, pogubiłam się troszeczkę;(

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...