,,Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanic'a profesjonaliści ... .,,


,,WYSZŁO TROCHĘ INACZEJ NIŻ MYŚLAŁEM ALE ZAWSZE WYSZŁO.,,

(A.A. Milne - ,,Kubuś Puchatek,,)

czwartek, 2 lutego 2023

Hejt w Świecie Sztuki, hejt w Świecie Scrapbookingu ...........

,,Byłoby miło, gdyby ci, którzy zawsze wiedzą lepiej, też zrobili to lepiej .....,,


Gdybym wzięła się za pisanie kilka dni temu to byłby elaborat na temat zawarty w tytule. Już mi przeszło na tyle by o tym nie pisać. Jaki stąd wniosek? Masz przemyślenia to pisz, pisz nie czekaj, nie odkładaj!

Na początku każdego roku nowego mam w sobie niezmierzone pokłady energii, po prostu wulkan energii. Potem powoli następuje wygaszanie, entuzjazm opada czyli następuje ślimacze tempo. W tym roku szybko ,,opadłam z sił,, bo już po miesiącu. Może wydarzyło się znowu coś, że się zniechęciłam?
Żeby całkowicie nie wypaść ,,z branży,, zabrałam się za (niepotrzebny mi) album. Impulsem była torba na prezent w ,,Kubusie Puchatki,,. Z myślą o bloczkach ,,kubusiowych,, które kiedyś od Uli zabrałam się za robotę. Bloczki 15x15cm wykorzystałam w tym albumie w całości (szkoda ciąć a co kiedyś pocięte też znajdzie tu swoje miejsce). Album oczywiście jeszcze nie jest skończony. Muszę dorobić jeszcze dwie karty a potem czeka dopieszczenie.

Tego napisu na dole kartek nie odcinam, mnie nie przeszkadza :) Mam cichą nadzieję, że szybko go dokończę.

Gdyby ktoś mi powiedział ,,ty takich głupot słuchasz,, to zobaczy wiadomy palec. Już dawno temu to przerabiałam (ty takich głupot słuchasz, ty takie głupoty czytasz, ty takie głupoty oglądasz itp.itd.) więc na mnie takie słowa przestały działać ........ człek z biegiem czasu się uodparnia na bezmyślną krytykę :)

A o hejcie w Świecie Sztuki, w Świecie Scrapbookingu może kiedyś co nieco napiszę :)


10 komentarzy:

 1. Hejt to ostatnio bardzo modne słowo, a współczesne media pozwalają na hejtowanie wszystkiego i wszędzie bez jakichkolwiek skrupułów. Wydaje mi się, ze hejt rodzi się z zazdrości i braku własnego życia. Danusiu, Ty znasz swoja wartość. Masz swoje zainteresowania i realizujesz tworząc piękne prace. Nie oglądaj sie i nie słuchaj, tylko rób to robisz dalej, świata nie zmienisz. Album piękny i na pewno szybko znajdzie nowego właściciela.
  Pozdrawiam Alina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lenko, dziękuję :) Zdaję sobie od dawna sprawę, że świata nie zmienię (bo to nierealne, to utopia) dlatego nie biorę poważnie tego co ,,rzucone w moim kierunku,,. Za ,,stara,, jestem by się przejmować czy obrażać. A niech sobie gadają jeżeli mają się poczuć lepiej. Mnie chodzi o ogólnie o hejt w świecie scrapbookingu (świecie sztuki) gdzie zniechęca się młodych i zdolnych podatnych na krytykę :)
   Uściski ślę .....

   Usuń
 2. Album bardzo mi się podoba. :) Zresztą główny bohater też jest świetny pod każdym względem. :)
  A co do hejtu... sama się czasem zastanawiam, czy warto o tym pisać? A jednak bywają granice i jak ja to często mówię, cytując słowa piosenki... czasem człowiek musi, inaczej się udusi. W zeszłym roku straszono mnie sądem, za to, ze skrytykowałam jakiś produkt i... podobno sprzedaż zmalała. No większej bzdury nie czytałam jeszcze w necie. :D Na początku stycznia ponownie mnie straszono. Ech, czasem mówię czy nie szkoda naszego zdrowia na takie zachowania? Przepraszam, że tak klepię, ale chyba właśnie "musiałam."
  Wszystkiego dobrego i może faktycznie napisz o co chodziło?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Danusiu, dziękuję :) W obecnych czasach hejt ,,wylewa się jak szambo,,. Niestety jest na to przyzwolenie (podobno wolność wypowiedzi). Myślę, że nasze milczenie rozochoca hejterów jeszcze bardziej, dyskusja z nimi to jak ,,kopanie się z koniem,,. Warto mówić, warto zwracać na te niegodziwości uwagę ale bez emocji, spokojnie. Nie napiszę konkretnie o co chodzi ale nakreślę problem ogólnie.
   Uściski ślę ....

   Usuń
 3. Danusiu, Puchatka bardzo lubię i ten album chwycił mnie za serce.
  Uściski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małgosiu, dziękuję :) Te dwa bloczki z Kubusiem dalej by leżakowały gdyby nie ta niepozorna torba na prezent (jeszcze jedna karta mi została do zrobienia) :)
   Uściski ślę ....

   Usuń
 4. "No wiesz, jak się głupotami zajmujesz to wszystko inne też dla Ciebie jest głupotą". To taka moja odpowiedź dla tych co mnie tykają, bo nie zawsze mogę ten środkowy palec pokazać;) a album już zapowiada sie świetnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reniu, dziękuję :) Mnie na szczęście (dla tykających) daaawno nikt nie tykał/bezzasadnie krytykował więc spoko (ci co ,,tykają patykiem przez płot,, czyli pośrednio są mi obojętni. Mnie nie o mnie chodzi ale o tych, którzy zaczynają przygodę ze scrapbookingiem (wchodzą w świat sztuki) .......
   Uściski ślę .....

   Usuń
 5. Danutko ! Jestem zawsze pod wrażeniem Twoich prac, pomysłów i realizacji !!! Biję brawo na stojąco !!! Wiem, że to nie są jakieś wymuszone twory. Tylko tak Ci serce dyktuje i to jest piękne ! Zawsze podziwiam Twoją kreatywność. Album - widać, że będzie piękny. Piosenka opowiada o życiu i takie lubię. Bardzo lubię Ralpha Kamińskiego. Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Urszulko, dziękuję, bardzo dziękuję :) Miło mi, że też lubisz Ralpha Kamińskiego, chłopak łączy pokolenia (w moim wieku podobno słucha się muzyki poważnej lub disco polo) :)
   Uściski ślę .....

   Usuń

Dziękuję za Twój komentarz ... cieszę się, że czasami mnie odwiedzasz ... wybacz jeżeli nie odpowiem od razu ... nie wyrabiam ostatnio, pogubiłam się troszeczkę;(